У навчальному закладі – українська мова навчання й виховання дітей.

Режим роботи закладу:

  • 5-денний робочий тиждень протягом 9-ти ​годин (08.00–17.00),
  • група короткотривалого перебування – 4 год (09.00–13.00),
  • чергові групи – 12 год (07.00–19.00).

В ЗДО № 4 «Казка» функціонує:

  • 6 груп для дітей віком від 2 до 6 років;
  • 2 групи продовженого дня;
  • група короткотривалого перебування дітей.

ЗДО № 4 «Казка» має гарну матеріально-технічну базу, в якому створено належне розвивальне середовище.

Педагогічний колектив у співпраці з молодшим обслуговуючим персоналом створює усі умови для повноцінного перебування дітей у ЗДО, забезпечує їм однакові можливості для участі у всіх видах діяльності.

Освітня робота базується на засадах творчого спрямування діяльності педагогів колективу на всебічний розвиток особистості, вмінні своєчасно помічати нові тенденції в роботі з дітьми, враховуючи вимоги сьогодення.

На базі нашого садка відкрито логопедичний пункт, в якому як вихованці садочка, так і діти мікрорайону, які не відвідують дошкільні заклади, можуть отримати кваліфікаційну допомогу, яку надає вчитель-логопед.

Соціально-педагогічний патронат здійснюють соціальний педагог та практичний психолог.

В садку працює гурток «Умілі рученята».

Наш заклад тісно співпрацює з Інститутом проблем виховання НАПН України.

ЗДО №4 «Казка» – це дивний світ, в якому діти кожен день з цікавістю набувають життєвого досвіду в іграх, на заняттях, в спілкуванні з однолітками та дорослими.

1 вересня 1975 року гостинно прийняв своїх вихованців ЗДО № 22 «Казка» (на сьогодні ЗДО № 4) і щодня відкриває двері своїм маленьким жителям, яких більше 250, щоб огорнути їх турботою, стати другою домівкою для дітлахів, де вони вперше роблять самостійні відкриття, де вперше відчувають себе особистістю, громадянами держави Україна.

Садок розташований у мальовничому місті Ірпені, має впорядковані ігрові майданчики, світлі групи з сучасними меблями, в яких створені умови для розвитку дітей.

Будівництво дитсадка здійснював комбінат “Прогрес”, очолюваний директором Ячміненком Анатолієм Аврамовичем.

Чимало зусиль доклала перша завідувачка дошкільного закладу Макогон Марія Іванівна та методист Яновська Раїса Тарасівна, із невичерпною енергією “добуваючи” для своєї новозбудованої “Казки” меблі, посуд, іграшки та інше.

Першими вихователями були Лашевич Марія Францівна, Бурвікова Галина Миколаївна, Маслєннікова Валентина Іванівна, Войтюк Раїса Адамівна, Сікорська Галина Адамівна, Запорожець Валентина Андріївна, Старша медична сестра Ячміненко Алла Василівна .

З дня відкриття нашої “Казки” функціонувало шість вікових груп (ясельна, молодша, середня, старша, підготовча до школи). Режим роботи закладу на той час був 12-ти годинним. Педагогічними кадрами та техперсоналом садок був укомплектований.

Затишно, тепло й привітно в садочку, майже зовсім по домашньому. Слід зауважити, що сам факт відкриття цього прекрасного закладу став подією, на той час для Ірпеня і жителів району “Прогресу”, адже на комбінаті працювало молодих сімей. Район будувався, народжувались діти, і тому була велика необхідність у відкритті дитсадка. З назвою не помилились – “Казка” – справжня казка. Світлою, ошатною, казковою, завжди сяючою чистотою – такою бачать її щодня батьки і діти.

Всі працівники і вихованці дитсадка, дякували  керівництву комбінату “Прогрес” за допомогу, яку одержували на той час.

У 1979 році на посаду завідувачки дошкільного закладу № 22 “Казка” призначена Яновська Раїса Тарасівна, а методистом Забарило Валентина Миколаївна. Вони мали великий досвід і стаж роботи в дитсадку. Це талановиті, енергійні керівники, порадники. У садочку проходили семінари-практикуми із зображувальної діяльності, завдяки чому змінилося оформлення, садок став базовим з питань естетичного виховання.

У 1985 році Яновська Раїса Тарасівна, завідувачка дошкільного закладу, йде на заслужений відпочинок. У грудні на посаду завідувачки дошкільного закладу було призначено Лашевич Марію Францівну, вихователя цього ж садка.

У садочку продовжують створювати всі умови для розвитку дітей. Всі працюють на єдину мету: зростити здорового, міцного, розвинутого малюка. Молода, енергійна, життєрадісна, творча завідувачка розпочала перебудову дитсадка: утеплила спальні кімнати (бо колись то були веранди), побудовані павільйони для прогулянок дітей, закуплено нове обладнання для майданчиків, замінено меблі.

1 листопада 1991 року в зв’язку з рішенням Ірпінського міськвиконкому № 275 від 24.09.1991 р. дошкільний заклад № 22 “Казка” передано на баланс відділу освіти. Лашевич М.Ф., порядком переводу, працює в дитсадку № 3 “Волошка” підпорядкованому комбінату “Прогрес”. А завідування дитячим садком “Казка” приймає методист Забарило Валентина Володимирівна, яка працювала на цій посаді до 1998 року.

21 вересня 1998 року дошкільний заклад № 3 “Волошка”, в зв’язку з нестачею коштів на комбінаті, припиняє своє існування. І знову на посаду завідувачки дитячого садка № 22 призначена Лашевич Марія Францівна. Методистом дошкільного закладу призначено Синицьку Олену Василівну. Разом з вихователями вона проводить цікаві методичні об’єднання, семінари-практикуми та інші заходи, що безпосередньо впливають на підвищення їх фахового рівня.

Режим роботи в дитсадку на цей час вже 9-годинний.

В грудні 2013 року відбувається реорганізація системи освіти в Ірпінському регіоні, змінюється нумерація дошкільних закладів освіти, в тому числі і нашого садочка, який відтоді є ЗДО № 4 «Казка».

Забезпечуючи належний рівень фізичного, психічного та духовного розвитку дітей, в закладі зроблені нові методичний та соціального педагога кабінети, кабінет вчителя-логопеда та практичного психолога,  музично-спортивну залу, відкрито групу короткотривалого перебування, зроблено капітальні ремонти в пральні, коридорах, в туалетних та групових кімнатах, замінено вікна, двері. Завітавши до садочка, відразу відчуєш затишок і тепло.

Є багато нових чудових цікавих ідей, задумів. Колектив готовий зробити все, щоб садочок став ще привабливішим, щоб для дітей не було на світі кращого місця, ніж “Казка”.

ЗДО №4 «Казка» це яскрава країна навчання та безтурботного дитинства, що побудована активною громадською позицією адміністрації закладу, передовим педагогічним досвідом вихователів, турботливими руками техперсоналу, увагою меценатів та безмежною любов батьків до своїх дітей.

Педагогічні працівники:
завідувач – 1;
вихователь-методист – 1;
соціальний педагог – 1;
практичний психолог – 1;
вчитель-логопед – 1;
музичний керівник – 1;
інструктор з фізичного виховання -1;
керівник гуртка – 1;
вихователі – 7.
Молодший обслуговуючий персонал:
завідувач з господарства – 1;
старша медична сестра – 1;
помічники вихователів – 8;
кухарі – 3;
підсобний працівник кухні – 2;
комірник – 1;
машиніст з прання – 2;
кастелянка – 1;
прибиральниці – 2;
працівник з обслуговування – 2;
двірник – 1;
сторожі – 3.
Для забезпечення освітньо-виховного процесу заклад дошкільної освіти має:
  • 6 груп для повного дня;

  • 1 група короткотривалого перебування;

  • 2 групи мають окремі приміщення для спалень;

  • 2 групи мають окремі входи;

  • кабінет завідувача;

  • кабінет вихователя-методиста;

  • кабінет соціального педагога;

  • кабінет вчителя-логопеда та практичного психолога;

  • музично-спортивна зала;

  • кабінет старшої медичної сестри, в якому є маніпуляційна та ізолятор;

  • кабінет завгоспа;

  • пральня;

  • харчоблок.

Приміщення і споруди на території закладу обладнані відповідно до діючих нормативів та санітарних норм та експлуатуються згідно з вимогами охорони праці та безпеки життєдіяльності, правил пожежної безпеки і  санітарно-гігієнічних норм.